Успіх будь-якої господарської діяльності багато у чому залежить від рівня підготовки і подальшого юридичного оформлення договірних правовідносин. Однак, як свідчить юридична практика, учасники договірних правовідносин не завжди мають можливість та достатній фаховий рівень для ретельного та професійного опрацювання всіх умов конкретного договору, що може спричинити в подальшому суттєві проблеми.
Так, недостатня увага до питань складання та оформлення договорів може спричинити такі негативні наслідки як подальше виявлення пунктів договору, що мають неоднозначне тлумачення і які кардинально змінюють умови правочину, виявлення відсутності ефективних механізмів захисту прав та інтересів контрагента в процесі виконання договору, визнання договору недійсним або неукладеним. Від цього ж залежить і результат врегулювання можливих розбіжностей між контрагентами і, якщо таке трапляється, врегулювання судових спорів.
У випадку експертизи договору наші правники здійснюють повну юридичну перевірку документу на його відповідність чинному законодавству, складають правові висновки, що містять опис як юридичних так і фінансових ризиків, які можуть стати наслідком роботи з цим договором, здійснюють корегування редакції та зміни деяких формулювань договору для більш точного і правильного його розуміння. Варто також зауважити, що ми не працюємо по шаблонних договорах, а завжди підходимо до кожного завдання індивідуально, зважаючи на всі особливості і нюанси правовідносин сторін та враховуючи, в першу чергу, максимальну захищеність прав та інтересів клієнта.
Супровід франчайзингових угод
В рамках супроводу клієнтів в рамках цього питання ми готуємо необхідний пакет договорів та інших супровідних документів, що передбачають комплексний захист права франчайзера.
Зазвичай франчайзингова структура складається з тристороннього партнерства між франчайзером, франчайзі і споживачем. Основним документом цієї структури є Договір комерційної концесії, що передбачає надання франчайзером необхідні права з використання бізнес-моделі, технологій тощо. До того ж найбільш поширеними договорами, що супроводжують процес купівлі-продажу франшизи є такі як:
- Ліцензійний договір на використання торгової марки або товарного знаку,
- Договір поставки,
- Договір комісії,
- Договір лізингу або оренди обладнання,
- Договір про конфіденційність,
- Договір з акредитованими постачальниками,
- Трудові контракти.