Завдяки нашому багаторічному досвіду у цій практиці ми забезпечуємо Клієнту комплексний супровід реєстрації бізнесу, подальшого супроводу питань корпоративного управління, а також будь-яких змін корпоративної структури бізнесу, зокрема, правове забезпечення реорганізації шляхом злиття, поглинання, поділу, виділу. Про це та інше пише у власному блозі Партнер нашої Юридичної Фірми Андрій Попко http://corplawyerua.com/
В рамках практики корпоративного права надаємо юридичну підтримку іноземним компаніям стосовно різноманітних правових питань щодо ведення бізнесу в Україні. Одне з питань, з котрим найчастіше звертаються до нас іноземні підприємці – це реєстрація товариства в Україні. Для більшої обізнаності польських підприємців із правовими засадами діяльності в Україні Партнер PLP Law Group Андрій Попко розпочав вести власний юридичний блог www.jakzalozycfirmenaukrainie.com польською мовою на спеціалізованому веб-ресурсі польської платформи юридичних блогів Web Lex. Цей блог присвячений питанням реєстрації бізнесу в Україні та подальшому провадженню комерційної діяльності
M&A
Наша експертиза у питаннях супроводу транзакцій купівлі-придбання бізнесу є однією з найчастіше запитуваних практик серед Клієнтів. Такі види корпоративної реорганізації, як злиття та поглинання, в умовах ринкової економіки та глобалізації можуть розглядатись інвесторами як інструмент для вкладу власного капіталу у вітчизняний бізнес або як комплекс дій, котрий забезпечує ефективність врегулювання процесу передачі контролю щодо управління бізнесом.
Однак, слід мати на увазі, що злиття та поглинання є формами економічної концентрації, а тому такі процедури повинні здійснюватись з беззастережним дотриманням антимонопольного законодавства.
РЕОРГАНІЗАЦІЯ
В більшості випадків реорганізація проводиться задля залучення нових інвестицій, адаптування діяльності товариства до реалій законодавства, реалізації стратегічних цілей, спрямованих на розвиток бізнесу. Також певною метою реорганізації може бути диверсифікація діяльності, вихід на нові ринки, одержання доступу до ресурсів, створення концернів, холдингів тощо.
Комплексний аналіз фінансово-господарського стану товариства та експертний консалтинг дозволить Вам обрати вірний шлях розподілу власних активів та уникнути порушення законодавства під час проведення реорганізації.
РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ
Одним із інструментів фінансового оздоровлення підприємств є реструктуризація. Реструктуризація підприємства – це здійснення організаційно-економічних, правових, технічних заходів, спрямованих на зміну структури підприємства, його управління, форми власності, організаційно-правової форми, з метою фінансового оздоровлення підприємства, збільшення обсягів випуску конкурентоспроможної продукції, підвищення ефективності виробництва.
Слід зазначити, що універсальної моделі реструктуризації для всіх підприємств не існує. Тому, для кожного окремого підприємства формується окремий проект реструктуризації, який вимагає індивідуального підходу. При цьому беруться до уваги цілі реструктуризації, її масштаби, глибина та джерела фінансування.
ДІЯЛЬНІСТЬ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ
Акціонерне товариство – найбільш прийнятна організаційно-правова форма для великих підприємств із великою кількістю власників (акціонерів). Акціонерні товариства мають наступні переваги: більш широкі можливості для залучення капіталу шляхом емісії додаткової кількості акцій, емісії облігацій, одержання кредитів на вигідних умовах тощо. Управління діяльністю акціонерного товариства та його контроль здійснюється через органи управління: Загальні збори, Виконавчий орган, Наглядова рада.
ЗБІЛЬШЕННЯ СТАТУТНОГО КАПІАЛУ ТОВАРИСТВА
Важливий процес для акціонерного товариства, що прагне розвитку та збільшення капіталізації. Процес трудомісткий та часовитратний.
SQUEEZE–OUT
Процедура стала можливою завдяки імплементації відповідних норм європейського законодавства. Застосування цієї процедури дає можливість суттєво оптимізувати склад акціонерного капіталу для подальших корпоративних дій.
КОРПОРАТИВНИЙ СЕКРЕТАР
Жорсткі регламентації діяльності акціонерного товариства зумовили актуальність і затребуваність послуги Корпоративного Секретаря як експертної послуги, яка передбачає делегування (аутсорсинг) функцій корпоративного секретаря товариства правникам, що спеціалізуються в питаннях корпоративного права та управління.
Наявність корпоративного секретаря в господарському товаристві дає можливість власникам і менеджменту уникнути зосередитися на бізнесі, не витрачаючи час і ресурси компанії на некваліфіковане забезпечення дотримання формальних корпоративних процедур і на ліквідацію негативних наслідків у разі їх порушення.
ПУБЛІЧНЕ РОЗМІЩЕННЯ АКЦІЙ (ІРО, SPO)
Первинне публічне розміщення акцій має досить значну перспективу, оскільки є одним з найбільш ефективних шляхів залучення коштів. Ринок ІРО є дієвим та перспективним для залучення іноземного капіталу. У класичному розумінні ІРО (Initial Public Offering) – це первинне публічне розміщення національних акцій на міжнародному фондовому ринку з метою залучення зовнішніх довгострокових інвестицій
IPO передбачає зміну самої стратегії розвитку бізнесу. Процес ІРО потребує багатьох структурних та управлінських змін, адже репутація компанії, прозорість її фінансової й управлінської системи — необхідна складова будь-якого успішного первинного публічного розміщення.
З метою проведення власних ІРО вітчизняним компаніям доведеться перебудовувати корпоративну структуру під міжнародні стандарти. Фінансова звітність підприємства повинна відповідати принципам прозорості та складатися згідно з правовими вимогам тієї країни, де розташована біржа. Так, виходячи на біржі США, доведеться перебудувати фінансову звітність згідно з принципами бухгалтерського обліку US GAAP. Європейські біржі вимагають застосування в компанії принципів МСФЗ (IFRS).