ПОДАТКОВЕ ПРАВО
Нарахування та сплата податків сьогодні є невід’ємною частиною діяльності будь-якого суб’єкта господарювання. Чинне податкове законодавство не позбавлене недоліків, оскільки надто швидко і часто змінюється, є заплутаним, містить чимало декларативних норм, чим створює безліч перешкод для ефективного функціонування системи оподаткування. Тому запорукою її стабільності має стати створення податкової системи, здатної забезпечити оптимальне конкурентне середовище для бізнесу з одночасним впровадженням ефективного фіскального інструменту.
В рамках захисту Ваших прав та інтересів з питання податкового права ми зокрема пропонуємо:
- податкове планування, юридичний супровід податкових перевірок;
- відповіді на запити фіскальних органів;
- консультування з питань трансфертного ціноутворення;
- адміністративне та судове оскарження податкових повідомлень-рішень, оскарження відмови в реєстрації податкових накладних;
- спори по відшкодуванню ПДВ і поверненню надлишково сплачених сум у бюджет, оскарження наказів на податкову перевірку;
- судові спори з арешту майна.
МИТНЕ ПРАВО
01 жовтня 2018 року Президентом України був підписаний Закон, котрий створює законодавчу основу для механізму «Єдиного вікна» на митниці та функціонування єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», через який, зокрема, передбачена можливість одноразового подання в електронному вигляді документів та/або відомостей з метою автоматичного обміну інформацією про вантаж в процесі його митного контролю.
Таким чином, замість печаток і штампів державних органів на паперових документах, документи та інформація надаватимуться одноразово в електронному вигляді, а контролюючі органи проставлятимуть електронні відмітки у спільній базі даних. До того ж скорочується кількість контролюючих органів на кордоні за рахунок, а також скасування необхідності отримання підприємствами висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи для здійснення санітарно-епідеміологічного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України. Усе це дасть можливість скоротити часові витрати на оформлення товарів на митниці.
Зокрема передбачається, що час на прийняття рішення контролюючим органом щодо здійснення контролю складатиме 4 робочі години. Якщо протягом 4 робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і необхідних сканованих копій документів від декларанта рішення щодо завершення відповідного виду контролю товару не винесено, то воно приймається автоматично за принципом «мовчазної згоди» і вноситься в інформаційну систему. Це рішення є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів.
Нагадаємо, що від 1 серпня 2016 року в Україні запроваджено систему електронного обміну документами «Єдине вікно» в тестовому режимі. 1 лютого 2018 року митниця перейшла на оформлення митних декларацій за принципом «єдиного вікна» у повному обсязі.
Українська митниця запроваджує концепцію «Smart Custom». Зокрема, ця концепція передбачає використовувати інтелектуальну систему ризиків, єдиний портал надання дозвільних документів (31 дозвільний документ), електронне декларування, контролювати всі ланцюги поставок, здійснювати постмитний контроль і постаудит. Будуть запроваджені відеоспостереження та відео контроль, застосування скан-систем. Запроважується митний E-ticket, який буде містити повну інформацію про товарну операцію, й надалі ці відомості автоматично потрапляють до бази Державної фіскальної служби.